קנאביס - מידע כללי

סגולות רפואיות

 

הקנאביס הרפואי מוכח כבעל תועלות בריאותיות וטיפוליות מגוונות, ומאושר בישראל כתרופה טבעית משלימה אשר ניתן לצרוך באישור פרטני ממשרד הבריאות. הסגולות הרפואיות הגלומות בו עתיקות יומין, ושילובו המתרחב בעולם הרפואה המודרני הוא תוצאה של פעילות מחקר ופיתוח ענפה ובלתי פוסקת.

 

הקנאביס הרפואי מכיל רמה עקבית ומבוקרת של חומרים כימיים פעילים מקבוצת הקנבינואידים, שהמוכרים בהם הם ה-THC  וה- CBD.

 

שימוש בקנאביס רפואי אשר הינו בכפוף לרישיון משרד הבריאות הוא חלק מהטיפול הרפואי אשר מציעה המערכת הרפואית המתקדמת והסטנדרטית. כבכל תרופה אחרת נעשית התאמה פרטנית של הזן, המינון ואופן השימוש למחלות ולתסמינים ומעקב אחר יעילות והתפתחות הטיפול.

 

בקרב חלק מציבור השוקלים טיפול באמצעות קנביס רפואי מתקיימים סימני שאלה ומחסומים הנובעים ברובם מייחוס תכונות לא מוסריות לשימוש בקנאביס, ותפיסת השפעתו כמשנת תודעה. יש להבין ולהבחין כי הקנאביס הרפואי אשר יעילותו הטיפולית מוכחת הינו תוצאה של מחקר, פיתוח וגידול למטרות רפואיות וטיפוליות בלבד. לכן ניתן  בהקשר זה לשקול ולהתייחס אל אפשרות הטיפול באמצעות קנאביס רפואי כבכל תרופה, ויתרה מזאת כתרופה אורגנית וטבעית.

 

קנאביס מאושר לשימוש בישראל במספר דרכים: עישון, אידוי ונטילת מיצוי (שמן).

לכל אחת מדרכי הנטילה פרופיל ספיגה ייחודי.  לאופן השימוש

 

 

רכיבים פעילים

הקנאבינואידים הנם כימיקלים המשפיעים על מערכת העצבים המרכזית ומערכת החיסון בפרט.

 

THC - בעל השפעה פסיכואקטיבית.  תורם להפגת כאב ומתחים, הפחתת נדודי שינה, הגברת תיאבון והשפעות נוספות.

 

CBD - אינו גורם לתחושת הריחוף האופיינית ל THC, אלא ממתן אותה. מחקרים רפואיים עדכניים מראים את יעילותו במגוון של סימפטומים קשים לטיפול.

 

סוגים עיקריים של צמח הקנאביס

אינדיקה וסאטיבה הם שני הזנים העיקריים של צמח הקנאביס, המוכלאים כדי ליצור זנים ייחודיים של קנאביס בעלי השפעות מגוונות וממוקדות.

צור קשר

 שאיפה לחיים, כל הזכויות שמורות 2016©